سیستم‌های بازیافت انرژی ERV چیست؟


یک سیستم تهویه بازیافت انرژی با ERV یک نوع خاص از سیستم‌های HRV است که حالت‌های حاد رطوبت هوا را در هوای تازه ورودی متعادل می‌کند.

ERV مثل یک HRV گرما را بین دو جریان هوای عبوری از هسته خود، منتقل می‌کند، اما یک ERV همیشه مقداری از رطوبت را از جریان هوای مرطوب‌تر به جریان هوای خشک‌تر منتقل می‌نماید.

مطالعه کنید: آشنایی با سیستم‌‌های بازیابی حرارت (HRV)

در زمستان، معمولا هنگامی که هوای بیرون اتاق خشک است، ERV مقدار رطوبت هوای ورودی را افزایش می‌دهد و این در حالی است که در تابستان که هوای بیرون مرطوب‌تر است، یک دستگاه ERV می‌تواند مقدار رطوبت هوای ورودی را، مادامی که منزل مسکونی توسط سیستم تهویه مطبوع پردازش می‌شود، کم کند. (در خانه‌ای که سیستم تهویه مطبوع ندارد سطح رطوبت در بیرون و داخل منزل تقریبا یکسان است، بنابراین یک ERV نمی‌تواند به پایین آوردن مقدار رطوبت کمکی بکند)

 

بازیابی تهویه انرژی همان فرایند بازیابی انرژی در تبادل انرژی می‌باشد که خود در ساختمان‌ها یا در فضای هوا با منابع انرژی تهی است که از آن جهت تهویه ورودی در فضای بیرونی در مناطق مسکونی و سیستم‌های تجاری HVAC کاربرد دارد.

 

ERV‌ها برای منازلی که دارای سیستم تهویه مطبوع هستند و در مناطق گرم و مرطوب قرار گرفته‌اند توصیه می‌شود. در مناطق سردسیر که هوای داخل می‌تواند به اندازه کافی مرطوب باشد و باعث چگالش رطوبت روی سطح پنجره‌ها شود، یکی از اهداف اصلی سیستم تهویه، پایین آوردن سطح رطوبت داخل اتاق است.

به این منظور HRV از ERV مفید‌تر به نظر می‌رسد. به دلیل مشابه، سیستم‌های ERV برای فضای استخر با اتاق‌های سونا توصیه نمی‌شود. در این مکان‌ها سیستم های HRV مناسب‌تر هستند. یک هسته ERV گاهی هسته آنتالپیک نامیده می‌شود و می‌تواند یک هسته ثابت با یک هسته چرخ دوار باشد و معمولا از کاغذ عمل آوری شده با الیاف پلی استر ساخته می‌شود. هسته‌های ERV دوار معمولا از خشک‌کن‌هایی که رطوبت را بهتر انتقال می‌دهند پر می‌شوند.

» مزایای ERV چیست؟

  • صرفه جویی در انرژی برتر. مصرف انرژی و هزینه های کمتر با سیم پیچ مستقیم (DX) و تبادل گرما پیشرفته
  • عملکرد پیشرفته لذت بردن از هوا تازه تر، عملکرد بی سر و صدا و کنترل رطوبت برای محیط دلپذیر تر.
  • نصب آسان با طراحی باریک و جمع و جور.
امتیاز دهی به این post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − سه =